Kurs- decoupagowa bombka ze sklejki

10:00

 Kurs- decoupagowa bombka ze sklejki

Cześć!
Dziś chciałabym się z Wami podzielić inspiracją na decoupagową bombkę ze sklejki - jest to fajna ozdoba, a robi się ją łatwiej niż bombkę "kulistą".
 

Potrzebujecie:

- kształtki bombki (korzystałam z okrągłej bombki 15 cm),
- serwetki z motywem świątecznym/zimowym albo...jakim tylko chcecie.
- kleju i lakieru do decoupage,
- białej farby akrylowej,
- pasty śniegowej lub...białej szpachlówki,
- kawałka wstążki,
- papieru ściernego o różnych gramaturach,
- dodatkowo użyłam konturówki 3D.

Wykonanie:

Wybrałam bombkę 15 cm, bo spokojnie można na niej przykleić spory motyw i wygląda naprawdę fajnie, a poza tym można poszaleć ze "śniegiem" dookoła. Tylko od Was zależy jaką wielkość (i kształt) bombki wybierzecie i jakie dobierzecie motywy.


Jak każdą pracę decoupagową zaczęłam od przeszlifowania drobnym papierem ściernym kształtki, a potem pomalowałam ją na biało, przykleiłam wydarte motywy z serwetki i polakierowałam całość kilka razy. Następnie przeszlifowałam drobnym papierem ściernym powierzchnię i...polakierowałam, a potem powtórzyłam lakierowanie i szlifowanie kilka razy. Dalej już poszło szybko! Na brzegi mojej bombki nałożyłam szpachlówkę do drewna (u mnie nie była ona idealnie biała, więc pomalowałam ją jeszcze na biało), a na koniec elementy "śniegu" na motywie podkreśliłam konturówką do efektów 3D i...tyle. Zostało przewlec wstążkę i gotowe.
 Mam nadzieję, że podoba Wam się mój pomysł na sklejkową bombkę.

Pozdrawiam serdecznie,
Aiden

You Might Also Like

0 komentarze

Facebook

EKO-DECO