Projekt -album z wakacji -cz.1.

11:01

Dzień dobry :)
Wakacje trwają, pogoda może trochę zbyt  mało słoneczna, ale przed nami jeszcze całe dwa miesiące, więc na pewno słońca nie zabraknie:) Dzisiaj chcę Was zaprosić na wspólne tworzenie albumu z wakacji - z tych wakacji, a może z minionych...Nie ma to znaczenia. Ważna jest chęć do uporządkowania swoich wakacyjnych zdjęć i pamiątek. 
 Wspólnie zrobimy album od podstaw, dlatego szczególnie gorąco zapraszam osoby, które bardzo chciałyby mieć taki wakacyjny album, ale nie potrafią go zrobić:)

 Potrzebne materiały:
- papier wizytówkowy lub blok techniczny,
-gruba tektura na okładkę,
-papier do scrapbookingu  - np. zestaw 6 arkuszy 30cmx30cm lub zestawy w innych wymiarach.
-klej, nożyczki, linijka, ołówek, tusze, mgiełki lub farby, gesso,
-ozdoby typu tekturki, scrapki i inne dodatki np. z EKO-DECO:)

Zaczniemy naszą pracę od stworzenia bazy, więc spokojnie zdążycie zaopatrzyć się w papiery do scrapbookingu i dodatki:)

Do zrobienia bazy potrzebujemy: 6 -7 sztuk papieru wizytówkowego lub kartek z bloku technicznego o gramaturze min. 240, klej, nożyczki, linijka, ołówek. Przyda się bigownica i trymer lub gilotyna do papieru.
Zaczynamy:
1. Kartki papieru bigujemy i dokładnie zginamy na pół, otrzymując stronę o wymiarach ok.14,8cmx21cm. Takiej wielkości będą stroniczki w albumie. Liczba kartek w albumie -5, a stron 12 - to nie pomyłka 10 stron +2 z okładki :)
2. Sklejamy kartki i odkładamy je do wyschnięcia najlepiej pod książkami:)) Klej należy dokładnie rozsmarować na powierzchni kartki. Można użyć taśmy dwustronnej. Róbcie tak, jak jest Wam wygodniej:)
 3. Z kartki papieru bazowego (u mnie papier wizytówkowy) wycinamy 6 pasków o następujących wymiarach : wysokość strony, czyli ok. 14,8cm i szerokość ok. 4,2cm. Szerokość pasków uzależniona jest od tego, jak duży odstęp ma być pomiędzy stronami w albumie. Jeśli planujecie ozdoby przestrzenne np. kwiaty, odstęp ten musi być większy, aby album zachował właściwą formę.
4. Każdy pasek bigujemy w następujący sposób -1,5cm/ 0,7cm/1,5cm.   Te 7mm to będzie nasz odstęp -w rzeczywistości będzie nieco mniejszy...
5. Dokładnie zaginamy zbigowane paski.
6. Przed sklejaniem naszej bazy obcinamy nieco końcówki pasków po skosie - jak widać na zdjęciu. Paski przyklejamy do stron w sposób widoczny na poniższych zdjęciach.


Podczas sklejania zwracamy uwagę, aby strony układały się równo z każdej strony. Po sklejeniu bazy pozostaną nam dwa wolne "skrzydełka" pasków z pierwszej i ostatniej strony bazy, jak widać na zdjęciach poniżej :)
 

7. Sklejoną bazę odkładamy do wyschnięcia -można włożyć ją pod książki, aby całość dobrze się skleiła:))

Oczywiście, jeśli ktoś nie chce kleić bazy i samodzielnie robić okładki, może kupić gotową bazę albumową, ale myślę, że warto spróbować wykonać taki album od podstaw i mieć jeszcze większą satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pamiątki.

Za tydzień zrobimy okładkę albumu - zapraszam na kolejną część w niedzielę :)

Pozdrawiam,

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Anetko kusisz, oj kusisz;)
  wszystko przejrzyście i dokładnie pokazane, aż ręce świerzbią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anetko, świetny kursik, czekam na dalszy ciąg:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Anetko, bardzo czytelny kurs. Taki album przydałby się, a czas najbardziej potrzebny 😃

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję ślicznie i zapraszam do udziału w zabawie:)

  OdpowiedzUsuń

Facebook

EKO-DECO