Tutorial - ozdabianie przedmiotów przy użyciu szablonu

10:00W związku z tym, że zaczyna się sezon weselny, a goście często zamiast o kwiaty proszą o wino, chciałabym pokazać Wam prosty sposób na skrzynkę, w której możecie podarować wybrany trunek. Nie prezentuję tutaj klasycznego decoupage z serwetką, ponieważ zależy mi na tym, aby osoby nie posiadające doświadczenia w tej technice, były w stanie stworzyć coś w 100% handmade. Para młoda z pewnością doceni taki własnoręcznie zrobiony prezent.

Zaczynamy!
 

 Lista produktów:
 skrzynka na wino,
bejca w wybranym kolorze,
klej tymczasowy do szablonów w sprayu,
medium do transferu/olejek,
pasta modelarska/pasta strukturalna,
farba kredowa/akrylowa beżowa,
papier ścierny 180/220,
papier ścierny wodny 320,
szablon malarski,
pędzle,
szpachelka,
lakier wodny,
klej kropelka,
dekory z EKO-DECO - ozdoby drewniane i inne.
 Na samym początku musimy przygotować skrzynkę, należy ją dokładnie zeszlifować i rozwiązać sznurek, który jest uchwytem. 
  Następnie przygotowujemy szablon, klej w sprayu, szpachelkę oraz pastę modelarską. Szablon psikamy klejem tymczasowym, ale z umiarem i z dużej odległości. Przyklejamy szablon w wybranym przez nas miejscu i przy pomocy szpachelki nakładamy pastę modelarską.
Przyznam się szczerze, że ja po minucie odklejam szablon, dokładnie go myję i możemy nałożyć pastę z drugiej strony skrzynki.
Pastę należy pozostawić na około 2 -3 godziny, aby dokładnie wyschła.


Gdy pasta wyschnie, można ją delikatnie przeszlifować, aby wyrównać powierzchnię. Całość malujemy bejcą, w moim przypadku wystarczyły dwie warstwy. Pasta nabrała delikatnie brązowego koloru? Bez obaw! Tak ma być :)
 Kiedy bejca wyschnie, można zabrać się za lakierowanie, na dobry początek nałożyłam 3 warstwy lakieru wodnego, matowego. W międzyczasie wszystkie dekory można również polakierować - nie będę ich malować farbami, ponieważ zależy mi na pozostawieniu naturalnego koloru.
Po wyschnięciu lakieru zabieramy się za podkład pod napis. Ołówkiem należy odrysować kształt okręgu.
Następnie kładziemy grubą warstwę farby, początkowo nakładałam farbę pędzelkiem, jednak później odkryłam, że mam gąbeczkę do tapowania dokładnie w tym wymiarze, jaki potrzebowałam. 
Nadmiar farby należy zeszlifować, postarzyć, a następnie nałożyć 2 warstwy lakieru, aby zabezpieczyć powierzchnię. Możemy przystąpić do transferu napisu.


Aby nie powtarzać się kolejny raz odsyłam do innego tutoriala, który opisuje, jak transferować napisy:https://eko-deco.com/pl/p/Mala-okragla-ramka-do-zdobienia-SK403/1953
W wielkim skrócie, smarujemy napis medium do transferu i przyklejamy na polakierowaną powierzchni, po kilku godzinach moczymy papier i go "rolujemy".

Gdy wszystko mamy pięknie polakierowane, sięgamy po papier ścierny wodny 320. Przypominam - moczymy go w wodzie i szlifujemy. Szczególnie w miejscu, gdzie nałożyliśmy pastę, aby zetrzeć trochę pigmentu i postarzyć wzór.

Następnie nakładamy około dwie warstwy, przyklejamy dekory super glue i gotowe! 

Powyżej - efekt końcowy tutorialu- gotowa skrzynka na wino:)Pozdrawiam,
Olga
You Might Also Like

3 komentarze

Facebook

EKO-DECO

Popularne posty 2017